2018. gada Saeimas vēlēšanas un to ietekme uz Latvijas ārpolitiku

Jau rudenī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās iedzīvotāji izšķirs, kurš turpmāk veidos Latvijas ārpolitiku un kāda tā būs. Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece šī gada janvārī norādīja, ka lielākā atbildība ir un paliek Latvijas neatkarības un drošības stiprināšana. Kā pēc 13. Saeimas velēšanām izskatīsies sadarbība ar mūsu sadarbības partneriem – Eiropas Savienību (ES), NATO, partneriem Atlantijas okeāna otrā pusē, Baltijas valstīm un Ziemeļvalstīm, kā arī Austrumu partnerības valstīm? 

Šos un citus jautājumus risināsim 11. maijā no plkst. 10:30 līdz 11.10, kad Latvijas Ārpolitikas institūts (LĀI) rīkos publisko diskusiju: “2018. gada Saeimas vēlēšanas un to ietekme uz Latvijas ārpolitiku” Majoru vidusskolas Aktu zālē, Rīgas ielā 3, Jūrmalā.

Diskusijā piedalīsies Saeimā pārstāvēto frakciju pārstāvji: Lolita Čigāne(Vienotība), Aleksandrs Kiršteins (Nacionālā apvienība VL-TB/LNNK), Edvards Smiltēns (Latvijas Reģionu Apvienība), Igors Pimenovs (Saskaņa) un Artis Rasmanis (Zaļo un Zemnieku savienība). Diskusiju vadīs LĀI pētnieks Mārtiņš Daugulis.

Diskusija tiek rīkota Latvijas ārējās un drošības politikas gadagrāmatas, kā arī Latvijas ārlietu simtgades projektu ietvaros. Abus projektus atbalsta Latvijas Republikas Saeima un Latvijas Republikas Ārlietu ministrija; pasākumi tiek rīkoti sadarbībā ar informācijas aģentūru LETA. 

Reģionālās diskusijas iepriekšējos gados tika organizētas Daugavpilī, Liepājā, Cēsīs, Jelgavā, Rēzeknē, Ventspilī, Cēsīs, un Bauskā.

Ieeja pasākumā  ir bez maksas.

Pēc diskusijas paredzēta kafijas pauze Majoru vidusskolas ziemas dārzā.

Visus interesantus 11. maijā gaidīsim Jūrmalā!

Published 29 April 2018