Cik droši Tu jūties, dzīvojot Eiropā?

Drošības sajūta ir svarīga ikvienam no mums. Drošības jēdziens mūsdienās skar ikvienu dzīves jomu vai nozari, un drošības īstenošana ir viens no galvenajiem izaicinājumiem gan indivīda, gan sabiedrības līmenī.

Latvijas Ārpolitikas institūts aicina piedalīties diskusijā:

Cik droši Tu jūties, dzīvojot Eiropā?

26.03.2019 | 13:00 – 14:30 | Marka Rotko mākslas centrā, Daugavpilī

Ieeja pasākumā ir bezmaksas! 
Reģistrējies: ej.uz/EUprotectsDaugavpils 

Diskusiju sāksim ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja p.i. Andra Kužnieka prezentāciju par Eiropas Savienības vērtību izmaiņām un cilvēkiem, mūsu ikdienas varoņiem, kas tās aizsargā. Turpināsim ar Latvijas Ārpolitikas institūta pētnieka, Rīgas Stradiņa universitātes docenta Māra Andžāna prezentāciju par ES drošības “stingrajiem” aspektiem - ES kaujas grupām, PESCO, militārajām un civilajām misijām kā arī terorisma un radikalizācijas draudiem. Savukārt trešajā diskusijas daļā ar savu viedokli par drošības “maigajiem” aspektiem, migrāciju, populismu, energodrošību un kiberdraudiem, un to ietekmi uz mūsu dzīvi Latvijā, uzstāsies Jānis Teivāns-Treinovskis, Daugavpils Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes dekāns un Latvijas Zinātnes padomes eksperts.

Diskusiju vadīs Latvijas Ārpolitikas institūta pētniece Sintija Broka.

Diskusija tiek īstenota Eiropas Komisijas veidotās informatīvās kampaņas "#EUprotects/ES - sargājam kopā" ietvaros Latvijas Ārpolitikas institūta (LĀI) realizētā projekta “Eiropas Savienības sabiedrības un indivīda loma drošības veicināšanā Eiropā" ietvaros. 

Projekta ietvaros diskusijas norisināsies visos Latvijas novados - Latgalē, Zemgalē, Vidzemē, Kurzemē – un Rīgā.  "#EUprotects/ ES - sargājam kopā" kampaņas centrā ir cilvēki, kas ik dienu ir varoņi, pildot savus pienākumus un palīdzot eiropiešiem dzīvot labāk un drošāk. Šo cilvēku pieredze palīdz labāk izprast drošības jautājumus un piemērot šīs zināšanas savā ikdienā.

Published 06 February 2019