Emanuela Makrona dubultuzvaras ietekme uz pasaules politiku

LĀI  pētnieks un Rīgas Stradiņa universitātes lektors Aldis Austers norāda, ka līdz ar Emanuela Makrona uzvaru Eiropas Savienība ir ieguvusi  jaunu un izteikti proeiropeisku līderi. E. Makrons atbalsta ciešāku eiro zonas integrāciju un vēlmi tuvināties Vācijai. Pētnieks norāda, ka prezidenta ambīcijas var tikt īstenotas pie nosacījuma, ja Francija spēs realizēt nepieciešamās reformas valsts iekšienē.

Savukārt attiecību veidošana ar Vāciju ir atslēgas faktors E. Makrona iecerēto reformu veicināšanai Eiropas Savienības līmenī, kas zināmā mērā atkarīgas no Vācijas parlamenta vēlēšanu rezultātiem.

Emanuela Makrona dubultuzvara ir nozīmīga arī pasaules politikas līmenī un no šīs uzvaras galvenie zaudētāji ir tādi politiķi kā Donalds Tramps, Vladimirs Putins un Redžeps Tajjips Erdogans.

Jaunievēlētais Francijas prezidents  ir milzīgs ieguvums pasaules liberālās demokrātijas spēkiem. Ņemot vērā Francijas lielo ekonomiku un militāro arsenālu un kopējo ietekmi, prezidents visnotaļ var pretendēt uz līdera pozīcijām pasaules politikā.

Līdz ar E. Makronu pasaule ir ieguvusi jaunu, demokrātisku un liberālu līderi un Eiropas skats uz nākotni ir cerīgs, stāsta LĀI pētnieks un RSU lektors Aldis Austers. 

Published 22 June 2017

Author Aldis Austers