Kā Irānas prezidenta vēlēšanas ietekmēs Latviju?

2017. gada 19. maijā Irānā norisinājās prezidenta vēlēšanas, kurās atkārtoti ar 57% balsu pārsvaru par valsts vadītāju tika pārvēlēts Hasans Rouhani. Pretēji savam konkurentam, konservatīvā bloka pārstāvim, Ebrahimam Raisi, Rouhani ir tendēts uz mijiedrabības veicināšanu starp Irānu un pārējo pasauli, uz veselīgu attiecību veidošanu bez ekstrēmisma un vardarbības instrumentu pielietošanas, paplašināt iedzīvotāju individuāls un politiskās brīvības, tostarp nodrošinot dzimumu vienlīdzību.

Pētniece norāda, ka Rouhani nākamo četru gadu ārpolitika ir tendēta uz ekonomiskā sektora atjaunošanu, finanšu tirgus spēcināšanu un investīciju piesaisti. Irānas diversificētā ekonomika, zinātniskā un tehnoloģiju attīstība, tāpat arī augstais izglītības līmenis ir valsts priekšrocības, kuras attīstīt atvieglo 2015. gada jūlijā panāktā vienošanās par kodolprogrammas sankciju ierobežošanu.

 Šāda, uz āru vērsta un liberāli domājoša Irāna varētu būt ieguvums arī vadošajiem Latvijas uzņēmumiem. Latvijas nupat kā ir uzsākusi aktīvu ekonomisko attiecību spēcināšanu ar Apvienotajiem Arābu Emirātiem, caur kuriem mēs iesoļojam šajā jaunajā līdz galam neatklātajā Persijas līča valstu reģionā. Rouhani vadītā Irāna potenciāli varētu kļūt par Latvijas uzņēmēju iespēju zemi.

Published 23 May 2017

Author Sintija Broka